استفاده از ویتامین A همراه با واكسیناسیون جهت پیشگیری از وقوع بیماری كوكسیدیوز در پرندگان

استفاده از ویتامین A همراه با واكسیناسیون جهت پیشگیری از وقوع بیماری كوكسیدیوز در پرندگان
رشته تحصیلی : دامپزشکی

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 87

حجم فایل (به کیلوبایت) : 55

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 8500 تومان

خرید و دانلود

استفاده از ویتامین A همراه با واكسیناسیون جهت پیشگیری از وقوع بیماری كوكسیدیوز در پرندگان

مقدمه

مساله كمبود مواد غذایی و بخصوص پروتئین حیوانی یكی از بزرگترین مشكلات كشورهای در حال توسعه می‌باشد. عوامل مختلفی ازجمله ارزش غذایی، سلامت گوشت، سرعت رشد، بازده بالای لاشه و سهولت تغذیه باعث گردیده است كه پروتئین گوش مرغ نسبت به پروتئین گوش سایر حیوانات حائز اهمیت باشد.

بنابراین باید گامهای موثرتری جهت پیشبرد صنعت طیور برداشته شود. یكی از مهممترین اقدامات پیشگیری از عوامل عفونی مانند بیماری كوكسیدیوز است.

كوكسیدیوز بیماری مهمی از لحاظ اقتصادی در صنعت طیور می‌باشد كه باعث كاهش جذب غذا و به دنبال كاهش راندمان تولید می‌گردد. بطور معممول از داروهای مختلف در غذا یا آب برای مهار بیماری و افزایش میزان تولید استفاده می‌شود، لیكن گران بودن داروهای شیمیایی، مقاوم دارویی و ایجاد گونه‌های مقاوم در مقابل داروهای شیمیایی، تضعیف سیستم ایمنی، مسمومیت‌های سلولی همراه با كاهش بازدهی در گله نیز از جمله مهمترین عوامل محدودكننده مصرف این تركیبات می‌باشند. همچنین آثار سوء زیست‌محیطی ناشی از ورود مستمر داروهای شیمیایی در طبیعت و عواقب نامطلوب حاصل از حضور بقایای دارویی در فرآورده‌های شیمیایی است. از طرف دیگر پیچیدگی چرخه حیات ارگانیسم و پاسخ ایمنی توسعه واكسیاسیون را با مشكل مواجه كرده است. لذا با توجه به مشكلات فوق، اتخاذ یك روش كنترل نوین بدون عوارض سوء كه مبتنی بر ایمنی تغذیه و ژنتیك باشد ضروری است. در این طرح اثرات استفاده ویتامین ‌A همراه با واكسیناسیون جهت پیشگیری از وقوع كوكسیدیوز مورد مطالعه قرار گرفته است.

 

فصل اول

ویتامین A

تاریخچه كشف ویتامین A:

كشف اولیه ویتامین A به مك كالوم[1] و دیویس[2] نسبت داده شده است. در سال 1913 آنها دریافتند كه موش‌های صحرایی تغذیه‌شده با جیره بدون ویتامین   A همراه با چربی خوك (Lard) رشد نكردند ولی موش‌های تغذیه‌شده با همان جیره به علاوه كره، رشد كردند. در همان سال، اسبورن[3] و مندل[4] گزارش كردند كه در كره چیزی وجود دارد كه برای زندگی و رشد موش ضروری است.

در سال 1930، مور[5] از انگلستان نشان داد كه موشهای مبتلا به كمبود ویتامین    A وقتی با كاروتن تغذیه شدند، مقدار زیادی ویتامین  A در كبد آنها یافت شد. نقش پیش‌ویتامینی كاروتن وقتی مشخص گردید كه كرر[6] از سویس موفق به تعیین ساختمان شیمیایی بتاكاروتن در سال 1930 و ویتامین A در سال 1931 شد. ویتامین A اولین ویتامینی بود كه ساختمان شیمیایی آن مشخص گردید. در سال 1937، ویتامین   A به صورت خالص و به شكل متبلور در آزمایشگه تولید شد. در سال 1947 برای اولین بار ویتامین A به صورت سنتتیك تهیه شد. (5 و 8)

ساختمان و شیمیایی

     از نظر شیمیایی، ویتامین A معروف به رتینول با فرمول بسته (C20H29OH) یك الكل منوهیدریك غیراشباع می‌باشد. زنجیر كربنی آن دارای چهار اتصال دوگانه است كه به یك حلقه شش‌ضلعی بتایونون[7] منتهی می‌گردد. این حلقه دارای یك اتصال دوگانه در بین كربن‌های α و β نسبت به زنجیر كربنی می‌باشد. این ویتامین از مشتقات كربورهای كربنی است و این كربورها از پلیمریزه شدن هیدروكربن اشباع‌نشده بنام ایزوپرن (CH2=C-CH=CH2) حاصل می‌گردند. فرمول ساختمانی ویتامین  A به صورت زیر می‌باشد. (4 و 34).


ایزومرهای ویتامین A

     این تركیب دارای تعداد زیادی ایزمرهای هندسی سیس و ترانس می‌باشد ولی تمام ایزومرها در طبعیت وجود ندارند و حتی از طریق مصنوعی نیز تهیه نشده‌اند. (4)

 


1) Mc Callum

2) Davis

3) Osborn

4) Mendel

5) Moore

6) Karrer

7)β Ionone