طرح توجیهی تولید بلندگو

طرح توجیهی تولید بلندگو طرح توجیهی تولید بلندگو

دسته : طرح های توجیهی و کارآفرینی

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 98 KB

تعداد صفحات : 15

بازدیدها : 168

برچسبها : طرح توجیهی پروژه کارآفرینی بلندگو

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

دانلود طرح توجیهی و پروژه کارآفرینی تولید بلندگو

طرح توجیهی تولید بلندگو

موضوع طرح: کارآفرینی تولید بلندگو

دستگاه صادره کننده مجوز: وزارت صنایع و معادن

ظرفیت اسمی تولیدات: 1000000 عدد

نوع تولیدات: بلندگو

تعداد شاغلین: 55 نفر

دوره بازگشت سرمایه: 1/4 سال

نرخ بازدهی سرمایه: %4/24 درصد

این طرح توجیهی دارای جداول بررسی سرمایه گذاری ثابت طرح (شامل محوطه سازی، ساختمانها، تاسیسات و تجهیزات، ماشین آلات و تجهیزات و وسایل آزمایشگاهی، وسایط نقلیه و وسایل حمل و نقل داخل کارخانه، تجهیزات اداری و کارگاهی، هزینه های قبل از بهره برداری، جدول هزینه های ثابت طرح)، هزینه های جاری طرح (شامل مواد اولیه و بسته بندی، حقوق و دستمزد پرسنل غیر تولیدی، حقوق و دستمزد پرسنل تولیدی، هزینه سوخت و انرژی استهلاک و تعمیر و نگهداری، جدول هزینه های جاری طرح، جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید، سرمایه در گردش، جدول سرمایه گذاری)، ظرفیت تولید و محاسبات فروش و نقطه سر به سر و سود عملیاتی طرح توجیهی تولید بلندگو می باشد.

مقدمه

عملا در تمام کارهای جدید مربوط به آکوستیک، نوسانهای فشار صوتی بوسیله نوعی دستگاه گیرنده الکتروآکوستیکی به نام تراگذار گرفته می شود، مثلا میکروفونی که این نوسانها را به نوسانهای کوچکتر از نوع جریان یا ولتاژ تبدیل می کند.

نوسانهای اخیر یا به طریق الکتریکی برای تبدیل فوری به مکالمه به شکل انرژی صوتی تقویت میکردند، یا ممکن است آنها را به نوعی ذخیره کرد؛ نظیر آنچه روی نوار مغناطیسی ضبط میکنند که برای تجزیه بعدی یا برای برگرداندن صدا معمول است. نوسانها پس از تقویت ممکن است بوسیله نوعی فرستنده تراگذار الکتروآکوستیکی به نام بلندگو به ارتعاشهای صوتی تبدیل شوند.

مشخصات

برای طرح ریزی یک تراگذار موثر جهت تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی صوتی که باید در هوا منتشر شود لازم است چند عامل مربوط به یکدیگر را در نظر بگیریم. این عاملها شکل کارآیی الکتروآکوستیکی، یکنواخت بودن پاسخ دستگاه به فرکانس ، خطی بودن پاسخ دامنه، پاسخ عبوری ، قدرت و استحکام برای کار ، اندازه ، دوام و قیمت است. بلندگوی ایده آل دارای مشخصات زیر است:

باید دارای کارآیی الکتروآکوستیکی نزدیک به صد در صد باشد.

1 .پاسخ صوتی که از آن خارج میشود (بازداده) در فاصله کامل فرکانسهای قابل شنیدن مستقل از فرکانس باشد.

2 .در بازداده هارمونیک داخل نسازد، همچنین بواسطه مدولاسیون داخلی در آن تابیدگی ایجاد نکند.

3 .سیگنال هایی را که در آن وارد میشوند (در داده) خواه عبوری یا پایدار باشند، بتواند عینا به همان شکل دوباره بسازد.

4 .قادر باشد صوت را در اطراف خود مستقل از راستای بخصوصی منتشر کند.

5 .با در نظر گرفتن بازداده آکوستیکی که از آن انتظار داریم، تا حد امکان از لحاظ اندازه کوچک باشد.

تاکنون حتی یک تراگذار که دارای تمام خواص بالا باشد طراحی نشده است. از میان بسیاری اسباب هایی که برای تشعشع انرژی صوتی در هوا ساخته شده اند، دو نوعی که بیش از همه بکار میروند عبارتند از بلندگوی دینامیکی یا بلندگوی با تابش مستقیم و بلندگوی بوق دار. هر دو این بلندگوها از تروش الکترودینامیکی که بین حرکت صفحه ای مرتعش، به نام مخروط بلندگو یا دیافراگم، و جریان موجود در پیچیک صوتی برقرار است، استفاده میکنند. انواع دیگر تروش الکترومکانیکی که برای این مقصود بکار میروند عبارتند از تروش الکتروستاتیک در بلندگوهای الکتروستاتیک و تروش الکترومانتیک در گیرنده های تلفونی.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید