پایان نامه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان

پایان نامه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان پایان نامه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد دانش آموزان

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 161 KB

تعداد صفحات : 52

بازدیدها : 243

برچسبها : دانلود پایان نامه اعتیاد پیشگیری دانش آموزان

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پایان نامه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در دانش آموزان پیش دانشگاهی شهرستان جاجرم

پایان نامه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در دانش آموزان پیش دانشگاهی شهرستان جاجرم

مقدمه

اعتیاد به مواد مخدر، به عنوان نابسامانی اجتماعی، پدیده ای است که بدان بلای هستی سوز نام نهاده اند؛ زیرا ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری ازارزش ها وهنجارهای فرهنگی واخلاقی می گرددوسلامت جامعه رابه مخاطره می اندازدهرسال این بلای خانمان برانداز، قربانیان بی شماری را به آغوش سرد خاک می نشاند.

اعتیاد به مواد مخدر تقریباً پدیده نوظهوری است که ازعمر آن شاید بیش از150 سال نمی گذرد. البته مصرف ماده مخدر و حتی خوگری و نیز استعمال نفننی بدان، تاریخی طولانی دارد. لیکن از قرن 19 به بعد است که به سبب تأثیر فراوان بر جنبه های متفاوت زندگی اجتماعی انسان ها، توجه بسیاری را بخود جلب کرده است. تحقیقات تاریخی ومردم شناختی نشان داده است که استفاده از مواد مخدر درگذشته صرفاً به بزرگسالان محدود بود ونوجوانان وجوانان به آن روی نمی آوردند. مصرف مواد مخدربه طور پراکنده درمراسم اعتقادی ومذهبی منحصراً توسط گروه های خاصی درشرایط معینی صورت می گرفت. اما بعدها هنگامی که مرفین، هروئین، کوکائین و بازار آمد، مواردی از اعتیاد جوانان نیز مشاهده شد. در دهه 1960 تعداد معتادان به این پدیده آنقدر اندک بودکه توجه اجتماعی را در مقایسه وسیع به خود جلب نمی کرد؛ اما در اوایل دهه 1970 استفاده از مواد مخدر ناگهان در میان جوانان و نوجوانان شایع شد و به صورت مسأله ای جهانی و ابعاد همه گیر آن بصورت یک موج از قاره ای به قاره دیگر گسترش یافت.

و در دنیای هیپیگری ماری جواناوسیله ای برای تفریح اشتراکی و گروهی شد و همراه موسیقی و عشق به عنوان سه رکن اساسی فرهنگی هیپیها متجلی گردید. مشکل این آفت ویرانگر در دهه مذکور به چند کشور صنعتی ثروتمند جهان محدود می شد، اما اینک به یک معضل جهانی تبدیل شده وآثار تخریبی آن بیشتر متوجه کشورهای توسعه نیافته است.

گسترش کشت و تجارت مواد مخدر اثرات بسیار خوبی بر توسعه اقتصادی کشورهای تولید کننده داشته است. بر اساس یافته های یک مؤسسه تحقیقات اقتصادی در کلمبیا، بیش از 80 درصد سود تجار عمده مواد مخدر این کشور درخارج سرمایه گذاری می شود و دولت سالانه معادل یک میلیارد دلار صرف مبارزه با گروه های مسلح تولید کننده این مواد و حفاظت از جان مقامات کشور می کند.

حجم معاملات کارتلهای جهانی مواد مخدر سالانه به 5/1 تریلیون دلار بالغ می شود. درآمد حاصله از تجارت غیر قانونی آن، از صادرات نفت بیشتر شده و تنها از درآمد حاصل از صادرات اسلحه در جهان کمتر است.

1- ماری جوانا یا حشیش ماده ای است که ازگل وساقه گیاه شاهدانه به دست می آید ودرایران به عنوان ‹‹بنگ›› معروف است. این ماده حالتی تخدیری درانسان بوجود می آورد که توأم با پرحرفی، آوازخوانی وخنده های غیرارادی و احمقانه است.

2- قبل از پیدایی هیپیگری در آمریکا، تفریح جوانان بصورت انفرادی بود و هر کس به تنهایی به تدارک سرگرمی می پرداخت، اما ماری جوآنا مرز مالکیت خصوصی و انفرادی تفریح را شکست و آن را بصورت اشتراکی درآورد. اینک ماری جوانا دست به دست می گردد و همگان را در این تفریح شامل می شود. به بیان دیگر، ماری جوانا بیشتر نشانه یک شیوه فرهنگی است...

فهرست

فصل اول: کلیات تحقیق

مقدمه

بیان مسئله

تعریف دانش آموز پیش دانشگاهی

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهداف تحقیق

فرضیه های تحقیق

تعیین متغیرها

تعاریف عملیاتی مفاهیم

فصل دوم: پیشینه و ادبیات تحقیق

تاریخچه مواد مخدر

تاریخچه تریاک و مواد مخدر در ایران

تاریخچه مصرف هروئین در ایران

قوانین ایران درباره اعتیاد

تاریخچه کنترل بین المللی مواد مخدر

تاریخچه عملی تحقیق

فصل سوم: روش تحقیق

نوع تحقیق

ابزار اندازی گیری

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

جدول ها و نمودارها

فرضیه ها

فصل پنجم: نتیجه گیری

خلاصه تحقیق

ارائه پیشنهادات

محدودیت های تحقیق

محدودیتهایی که در کنترل محقق است

ضمائم: پرسشنامه ارائه شده به دانش آموزان

منابع و مآخذ

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید