مقاله مدیریت منابع انسانی، مدیریت زیست محیطی و عملکرد سازمان

مقاله مدیریت منابع انسانی، مدیریت زیست محیطی و عملکرد سازمان مقاله مدیریت منابع انسانی، مدیریت زیست محیطی و عملکرد سازمان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 63 KB

تعداد صفحات : 20

بازدیدها : 2003

برچسبها : مدیریت منابع انسانی عملکرد سازمان مدیریت زیست محیطی

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دنلود مقاله نقش مدیریت منابع انسانی در مدیریت زیست محیطی و اثرات مدیریت منابع انسانی در عملکرد سازمان

فایل دانلودی حاضر، حاوی دو مقاله می باشد که عناوین و مطالب آنها در زیر اشاره می شود.

مقاله اول، فهرست مطالب و بخشهایی از متن آن

نقش مدیریت منابع انسانی در مدیریت زیست محیطی و عملکرد بهتر سازمان ها

فهرست مطالب

خلاصه

مقدمه

نوآوری درعملکرد

عملکردهای زیست محیطی (HR)

مدیریت منابع انسانی (HRM)

تولیدات و عملکردهای زیست محیطی

عملکرد زیست محیطی

نوآوری در اجرا (IP) و عملکرد سازمانها (OP)

عملکرد های زیست محیطی (EP) و عملکرد سازمانها (op)

مفاهیم نظری مدیریتی

نتیجه

---------------------------

خلاصه

یکی از اهداف این مقاله بررسی نقش مدیریت منابع انسانی (HRM) در مدیریت زیست محیطی و عملکرد بهتر سازمان ها در بخش اجرایی می باشد . نتایج بدست امده دراین زمینه , از مطالعات و بررسی ها منابع و ماخذ به دست امده است . درنتیجه اطلاعات زیادی در رابطه با عملکرد بهتر سازمان ها کسب شده است . بنابراین نتایج به دست امده در راستای عملکرد اجرایی بهتر , و پیشرفت توسعه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است . از اهداف دیگر این مقاله در واقع پرکردن فواصل میان اقدامات اجرایی سازمان و نواوری درعملکرد می باشد , بنابراین در براورده سازی این اهداف تنها مدیریت منابع انسانی (HRM) موثر واقع می شود . با توجه به مطالب گفته شده دربخش بالا , مدیریت منابع انسانی (HRM) نقش بسزایی در عملکردهای اجرایی دارد. مدیران و سرپرستان شرکت ها, در تولیدات صنعتی , خواستار مزایا و توافقات بیشتری درجهت مدیریت منابع انسانی (HRM) و اجرای برنامه های زیست محیطی می باشند.

عملکردهای زیست محیطی و عملکرد سازمانها

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که ، میان عملکردهای زیست محیطی و عملکردهای مالی ارتباط نزدیکی وجود دارد . اگرچه رابطه علت و معلول همیشه قطعی نیست ، اما تاثیرات بسزایی در ویژگی های ان به وجود می آورد . عملکرد های زیست محیطی و میزان اثرات ان عبارتند از: کاهش میزان آلودگی ،افزایش بهره برداری و به حداقل رساندن میزان هزینه ها در اینده ی نزدیک میباشد .بنابراین میان بازده مالی و عملکرد های زیست محیطی ارتباط مستقیمی وجود دارد . باوجود مطالب بیان شده در این زمینه ، هنوز تلاشی در زمینه ی تعیین علت ها ومعلول ها صورت نگرفته است . بنابراین جمع بندی مهم در این قسمت عبارت است از:میان عملکرد مالی و عملکردهای زیست محیطی ارتباطی تنگاتنگ وجود دارد

***********************

مقاله دوم، فهرست مطالب و بخشهایی از متن آن

اندازه گیری میزان اثرات مدیریت منابع انسانی در عملکرد سازمان

خلاصه

مقدمه

مدل عملی و فرضی

فرضیه ها

روش بررسی نمونه

خط مشی در مدیریت منابع انسانی یا ( HRM)

استراتژی کسب وکار

هماهنگ با ارزیابی دستگاه

تجزیه تحلیل اماری

نتایج

------------

مقدمه

طی سالهای اخیر گامهای موثری در زمینه شناسایی عملکرد مدیریت منابع انسانی (HRM) برداشته شده است .با وجود آن هنوز هم مشکلات و ابهاماتی در درک متغیرها ،در مدیریت منابع انسانی وجود دارد .

بررسی هایی که اخیرا صورت گرفته است، ارتباط میان مدیریت منابع انسانی و عملکرد سازمانها را به جعبه ی سیاه تشبیه کرده است. این تشبیه ناشی از عدم شفافیت این موضوع می باشد.

مهم ترین چیزی که در این بخش مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گام برداشتن به سوی اجرای برنامه های منابع زیست محیطی به واسطه متغیرها ،تعدیل نقطه پایانی متغیرها می باشد. بعلاوه (Boselie , Dietz, boon 1996) طی سالهای اخیر، با تجزیه و تحلیل موضوعات مرتبط باعملکرد مدیریت منابع انسانی از نابرابری های عملیاتی، تاکید برجعبه سیاه بعنوان مولفه ای در مدیریت منابع انسانی و عملکرد اجرایی گزارش میدهد.براساس مطالب یافت شده ، عملکرد های مدیریت منابع انسانی مطابق با سرمایه های بشری در سازمان ها اجرا می شود.

مطابق با نظریه آمو: مدیریت منابع انسانی تاثیرات بسزایی در عملکرد اجرایی سازمانی دارد.این تاثیرات موجب بالارفتن توانایی کارکنان ، هدف و دست آوردهای شرکت ها و سازمانهای مختلف می شود.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید