گزارش کارآموزی شركت صنعت محور سازان ایران خودرو

گزارش کارآموزی شركت صنعت محور سازان ایران خودرو گزارش کارآموزی شركت صنعت محور سازان ایران خودرو

دسته : -گزارش کار آموزی و کارورزی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 48 KB

تعداد صفحات : 45

بازدیدها : 957

برچسبها : گزارش کارآموزی محور سازان ایران خودرو

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود گزارش کارآموزی شركت صنعت محور سازان ایران خودرو در 45 صفحه ورد قابل ویرایش آماده ارائه با فرمت doc

مقدمه ی آشنایی با جیگ و فیکسچر وطراحی ابزار

جیگ و فیکسچرها بمنظور تبدیل ماشین های افزار استاندارد به ماشین های افزار خاص به وجود آمده اند.همچنین می توان در جایی که محصول با تولید کم مورد نظر بوده ولی قابلیت تغییرات اهمیت داشته باشد وهمچنین درجایی که نگهداری قطعه بدون استفاده از وسیله ی خاصی مشکل باشد، به کمک تکنسین های ماهر از آن بهره گرفت، وقتی هدف قبول یا رد یک قطعه باشد واندازه گیری دقیق آن چنداناهمیت نداشته باشد از شابلون های اندازه سنج استفاده می شود ازفیکسچرهای بازرسی وقتی استفاده می شود که موقعیت های سوراخ ها، سطوح و غیره باید مورد سنجش قرار گیرند. فیکسچرها مونتاژ کردن و جوشکاری بمنظور نگهداری قطعات طوری طرح شده اند که هر دو دست تکنسینآزاد است و نیازی به نگهداری قطعه ندارد .

2- تهیه ی یک وسیله ی خاص با در نظر گرفتن جنبه ی اقتصادی آن.

اگر قیمت یک وسیله اهمیت داشته باشد، قیمت مجاز آن معمولا بایستی با کاهش قیمت بعلت استفاده از این وسیله و تعداد قطعاتی که می باید تولید شود، رابطه داشته باشد. حداقل تعدادی که می باید تولید شود را باید محاسبه کرد.

3- طراحی جیگ و فیکسچر

اولین قدم در طراحی ترسیم خطوط کلی یا محیط ظاهری قطعه می باشد. این ترسیموضعیتی که می باید روی قطعه کار انجام شود صورت می گیرد، هم چنین ترسیم سیستم موقعیت دهنده و سیستم گیره بندی نیز جزو این مرحله است. سپس سیستمهدایت ابزار در داخل طرح اولیه ترسیم گردیده و درآخر برای شکل دادن یکواحد کل این ترسیمات به یکدیگر مربوط می شوند.

موقعیت دهی و وسایل موقعیت دهنده

1- هر جسم درفضای آزاد دارای شش درجه آزادی است. سه درجه آزادی مربوط به حرکت انتقالی در راستا محورهای x,y,zو سه درجه دیگر مربوط به دوران باشد

-وظیفه سیستم موقعیت دهنده:

سیستم موقعیت دهنده باید بهمراه سیستم گیره بندی قطعه را کاملا محکم و تحت فشار نگه دارند بعبارت دیگر درجات آزادی قطعه را توسط این دو سیستم مهار کنیم.

انتخاب سیستم موضع دهی

انتخاب نوع موضع دهنده بستگی به وضعیت قطعه کار قبل از انجام عملیات و نوععملی که می باید روی آن انجام دهیم دارد.

-موضع دهی غیر ضروری: این نوع موضع دهی هنگامی بوجود می آید که دو موضع دهنده بخواهند یک درجه آزادی را از یک حجم جسم سلب کننده و باید از پیش آمدن چنین شرایطی جلوگیری کرد و همین طور و چنین سیستمی کاملا غیر عملی است زیرا تنها فقط وقتی قابل قبول است که هیچگونه خطائی در سیستم موضع دهی و قطعات کار وجود نداشته باشد. موضع دهنده غیر ضروری رامی توان وقتی از دو پین راهنما برای موضع دهی استفاده می شود مشاهده کرد که پین اول از حرکت انتقالی در راستا محور x قطعه کار جلوگیری کرده و پیندوم برای جلوگیری از دوران قطعه کار حول پین یک است ولی پین دوم هم از حرکتانتقالی در راستای محور xجلوگیری می کند که از این رو موضع دهی غیرضروری بوجود می آید اما باید از بوجود آمدن چنین حالتی جلوگیری کرد.

...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید